FUT Saç Ekimi

FUT Saç Ekimi

Saç ekimi yöntemleri nelerdir?

Saç ekimi iki şekilde yapılabilmektedir. Bu iki yöntem FUT (Folliküler Ünite Transplantasyonu) ve FUE (Folliküler Ünite Ekstraksiyonu)’dir.

FUT (Folliküler Ünite Transplantasyonu) operasyonunda saç kökleri iki kulak arası bölgeden dar bir şerit halinde alınır; operasyon sonrası şerit alınan bölgede saçlı deride ince bir iz kalır. Alınan şerit ise mikroskop altında özenle tek tek saç köklerine ayrılır ve alıcı bölgeye ekilir. Aslında FUT operasyonunda da ekilen tek tek saç kökleridir. Kalıcı bir izin olması, dikiş alma gerekliliği, kesi yapılan bölgenin üzerinde geçici de olsa uyuşukluk olabilmesi, operasyon sonrası daha ağrılı olabilmesi FUT (Folliküler Ünite Transplantasyonu) yönteminin dezavantajlarıdır. Ancak tüm dezavantajlarına ragmen FUE saç ekiminin uygulanamayacağı bazı bireylerde başarılı bir saç ekimi için FUT’un önemi halen devam etmektedir.

FUT ile FUE arasındaki fark nedir?

FUT ve FUE saç ekimi arasındaki ana fark saç köklerinin elde ediliş şeklidir. Her iki saç ekim yönteminde de operasyonun bundan sonraki tüm aşamaları aynidir ve her ikisinde de saç kökleri ayni teknikle yerlerine yerleştirilir.